کنيد ,کودک ,کودکتان ,چيزي ,ديگران ,باشيد ,تبليغات رسانه‌اي ,گزينه‌هاي بيش‌ازحد ,براي رسيدن

اگر از خودخواهي، حسادت و جروبحث‌هاي کودکتان خسته شده‌ايد، کودکان به‌طور طبيعي خودخواه و خودمحور هستند، اما آموختن اين موضوع به آنان که بايد سپاسگزار چيزهايي که دارند، باشند، مي‌توانيد از خودخواهي آنان بکاهيد.

     رعايت اين نکات براي رسيدن به اين هدف به شما کمک مي‌کند:

  • کودکان را با دادن چيزي به او غافلگير کنيد (از قرار دادن او در برابر گزينه‌هاي بيش‌ازحد خودداري کنيد). اين غافلگيري باعث مي‌شود که کودک چيزي را که به او مي‌دهيد به‌عنوان هديه در نظر بگيرد، نه چيزي که مستحق دريافت آن بوده است. روبه‌رو بودن با گزينه‌هاي بيش‌ازحد زياد احساس ناراحتي و محروميت ايجاد مي‌کند- فرد هميشه با اين موضوع اشتغال فکري پيدا مي‌کند که مي‌توانست چيزي بهتر داشته باشيد.
تدریس درس سپاسگزاری به کودک
  •  ماجراهايي از سوابق خانواده‌تان و سختي‌هايي که تحمل کرده‌اند و تلاش‌هايي که براي رسيدن به موقعيت فعلي‌شان انجام داده‌اند، براي فرزندتان تعريف کنيد.
  • کودکان را تشويق کنيد تا به افرادي که کمک کنند که از اين کار خوشحال مي‌شوند. فردي را در اطرافيان پيدا کنيد که کودکتان به‌طور مرتب به او کمک کند، براي مثال حمل کردن سبد خريد يک زن سالمند در همسايگي‌تان.
  • به کودکتان بياموزيد از ديگران تشکر کند. با بيان سپاسگزاري خود از ديگران سرمشقي براي کودکتان باشيد.
  • به کودکتان لذت بخشش به ديگران را نشان دهيد.
  • با تعيين کردن وظايفي روزانه که متناسب با سن کودک باشد، پذيرفتن مسئوليت را به او بياموزيد.
  • مراقبت تأثيرگذاري آگهي‌ها و تبليغات رسانه‌اي که مادي‌گرايي را در کودک ترغيب مي‌کنند، باشيد. اين تبليغات رسانه‌اي کودک را به دام بازاريابان مي‌اندازند و باعث مي‌شوند او هميشه احساس محروميت و ناقص بودن کند.

 منبع : هفته نامه سپید

منبع اصلی مطلب : روانشناسی، مدیریت و کارآفرینی
برچسب ها : کنيد ,کودک ,کودکتان ,چيزي ,ديگران ,باشيد ,تبليغات رسانه‌اي ,گزينه‌هاي بيش‌ازحد ,براي رسيدن
اشتراک گذاری: این صفحه را به اشتراک بگذارید

آینا گروه : تدریس درس سپاسگزاری به کودک